Skútr kurz

Skútr není kolo – naučíme Vás bezpečně ovládat skútr a proplétat se městským provozem

Kurz je vhodný pro držitele řidičského průkazu na automobil (sk. B), kterému řidičské oprávnění umožňuje řídit motocykl s automatickou převodovkou do 125 ccm a maximálně 11 KW.

Pokud jste se rozhodli přesedlat z auta na skútr a nemáte zkušenosti s řízením motocyklu, tento kurz důrazně doporučujeme. Naučíme vás bezpečně ovládat skútr zejména při situacích v městském provozu.

Každý rok odučíme cca 80 klientů, kteří na cvičišti zjišťují, že ovládání skútru není zase tak jednoduché jak se může na první pohled zdát.

Výhody motocyklu ve městě nesporně převyšují nevýhody. První výhodou je rychlost přepravy i při dodržování rychlostním limitů a nesmíme opomenout asi největší z výhod v městě a to je parkování. S motocyklem můžete v městě parkovat na všech vyznačených parkovištích rezidenčních zón apod.

Průběh kurzu

Skútr kurz
Teorie – seznámení s motocyklemcca 30 min.
Stabilita motocyklu v malých rychlostechcca 30 min.
Jízda slalomem, vyhýbací manévry, náklon motocyklucca 45 min.
Nouzové zastavení a jízda vyšší rychlosticca 45 min.

Obsahová část se může lišit od skutečnosti. Ke každému přistupujeme individuálně, protože víme, že někdo má k motorce větší respekt a proto mu mohou nějaké úkony trvat déle. Po kurzu se budete v sedle motocyklu cítit mnohem lépe a jízdu si budete užívat.

V dešti nebo za mokra se z důvodu bezpečnosti jízdy ruší a autoškola zajistí nejbližší možný termín – budete vždy informováni nejpozději den před zahájením výcviku.

K výcviku je možné zapůjčit výbavu:

  • Helma – 0 Kč
  • Bunda – 0 Kč
  • Rukavice – 500 Kč (Vám zůstavají)

Cena: 2 500 Kč při jednom zájemci, 2000,- dva a více

RegistraceOn-line přihlašování žáků do autoškoly zajišťuje aplikace MOJE AUTOŠKOLA - elektronická evidence výuky a výcviku pro autoškoly.